Aasta lõppes võidukalt30-12-2015

mdrb

BC Kalev/Cramo lõpetas 2015. aasta võidukalt, kui Pärnu Sadam alistati 78:73 (43:40). Rolands Freimanis tegi hooaja esimese kaksikduubli, kogudes 22 punkti ja 13 lauapalli. Rain Veideman lisas 18 ning neli mängumeest – Gregor Arbet, Erik Keedus, Sten Sokk ja Martin Dorbek (pildil) 8 punkti. Pärnu poolel tegid suurepärase mängu Paulius Petrilevicius (22 punkti), Itaaliast naasnud Joonas Järveläinen (21 punkti, 5 lauda ja 4 korvisöötu) ning Rain Raadik (8 punkti ja 16 lauda).

Sarnaselt eilse mänguga ei tulnud Kalevile võit kergelt. Avaveerandil juhiti 13:5 ja see võideti 23:18, teisel veerandajal juhiti juba 33:20, ent kolme minutiga neli korvi visanud Petrilevicius tõi pärnakad mängu tagasi. Poolaja võitis Kalev vaid kolme punktiga.

Kolmandal veerandajal tabas kolm korda järjest Veideman, Freimanis lisas kolmese ja vahe oli taas 10, veerandaja lõpuks Kalevi edunumbrid 60:48.

Ent mängu oli veel küll. Kuigi Kalev suutis hoida 11-14 punktilist edumaad mängu 37. minutini, läks lõpp põnevaks. Esmalt tabas Raadik, seejärel kaks korda Petrilevicius ning pärast Järveläineni vabaviskeid oli vahe vaid viis punkti ja mängida veel kaks ja pool minutit. Alles minut enne lõppu andis Järveläineni pallikaotus ja sellele järgnenud Veidemani korv Kalevile hingamisruumi. Ent isegi viimasel minutil oli veel põnevust küllaga, sest kaugelt tabasid Taavi Hämarsalu ja Järveläinen – 20 sekundit enne mängu lõppu oli vahe vaid kolm punkti. Lõpusekunditel Järveläineni ja Norman Käbini kaugvisked siiski ei tabanud ja Kalev pääses nääripuhkusele, kaotamata Alexela Korvpalli Meistriliigas sel sügisel ainsatki mängu.

Juba 3.jaanuaril võõrustab Kalev/Cramo üliolulises mängus Riia VEFi, kaks päeva hiljem mängitakse meistriliigas Valgaga.