08/09 10/11
BC Kalev/Cramo
Vaata kõiki uudiseid

KALEV VÕITIS MEISTRITIITLI! (103)
Peale kahte Tartu Rocki valitsemisaastat on meistritiitel taas Tallinna tagasi võideldud! SEB Korvpalli meistriliigas alistas tulises kuuendas finaalmängus kodusaali toetavate seinte vahel BC Kalev/Cramo igipõlise rivaali TÜ Rocki tulemusega 68:65.

Kohtumises, kus tartlased olid selg vastu seina ning võidust teist väljapääsu polnud, võisid avaveerandaja tulemusega rahule jääda, mis lõppes nende kasuks 24:18. Teisel veerandajal püsis Rock veel ees, kuid Kalevi 12:0 vahespurdi järel õnnestus kodumeeskonnal juhtima minna ja võita poolaeg 39:34.

Puhkepausilt tulles suutis Rock vahe tasa teha ning jätkus tasavägine heitlus. Viimast veerandaega alustasid tartlased nelja punktilises eduseisus, kuid Kalevi uus, 13:0 spurt nullis sellegi pingutuse ja asuti kodupubliku ees juhtima juba 61:52. Halvas seisus tartlastel ei jäänud muud üle kui viimased trumbid tagataskust lauale laduda - 13:3 vahespurt tõi Rocki tagasi mängu ning juhiti punktiga.

Tartlaste järgmisel rünnakul tehtud viga andis palli Kalevile ning korvi alt tabas raske viske Gregor Arbet. Ebaõnnestus Rocki järgminegi rünnak, kui eksiti lähiviskel, mille järel lauas peremehetses Nate Fox, kellele kiirelt tehti viga. Peale vabaviskeid juhtis Kalev kolme silmaga ning tehnilise vea tõttu oli veel küljeaut. Paraku efektne lõpp ei õnnestunud ja pall veeres otsajoona taha, mis andis Rockile veel õhkõrna võimaluse mängu lisaajale viia, kuna mängida jäi 0.2 sekundit. Tartlaste vise teed korvini ei leidnud ning peale kahte aastat on BC Kalev/Cramo taas eesti meister!

Finaalseeria väärtuslikumaks mängijaks (MVP-ks) valiti Kristjan Kangur, kes selles kohtumises tõi 12 punkti. Nate Fox viskas 11 ja Kevin Lyde 10 silma.
Kommenteeri | Loe kommentaare (103)

Kuues lahing esmaspäeval - kas Kalev tuleb meistriks? (21)
SEB Korvpalli meistriliiga finaalseeria viiendas mängus sai BC Kalev/Cramo eile õhtul Tartus sealse Rocki üle 60:69 võidu ja on vaid võidu kaugusel meistritiitlist.

Kohtumise võtmemängija oli John Linehan, kes tõi meeskonna kasuks 24 punkti, 7 vahetlõiget ja 5 resultatiivset söötu. Kristjan Kangur viskas 13 ja Nate Fox 12 silma. Viimase arvele jäi ka 10 lauapalli. Rockile tõi 13 punkti Georgi Tsintsadze ja 11 Janar Talts.

Meeskondlikult oli Rock parem lauapallivõitluses - Kalevi 33 vastu võeti 52 lauapalli. Samas patustati 13 pallikaotusega rohkem, kui külalised tegid.

Finaalseeriat asus nüüd 3:2 juhtima Kalev. Kas meistritiitel tuleb tagasi Tallinna saame näha juba eesoleval esmaspäeval, kui peetakse Saku Suurhallis seeria kuues kohtumine. Rocki võidu puhul toimub viimane mäng Tartus.

Piletid küljesektorisse 107 on müügil Piletilevi müügipunktides. Ülejäänud pääsmed saadaval kohapealt hinnaga 150.- ja 75.-