4×4!!!!21-05-2014

IMG_2278

Daamid ja härrad! BC Kalev/Cramo on Eesti meister! Neljandat aastat järjest alistati Tartu Ülikool/Rock finaalis 4:0. Selle hooaja  viimase mängu võitsid kalevlased 83:72 (43:36).
Neljandat aastat järjest tuli Eesti meistriks Kalev/Cramo kapten Tanel Sokk, kolmandat aastat järjest Bamba Fall ning treenerid Alar Varrak ja Martin Müürsepp.
Võitjate parimaks kerkis taaskord Vlad Moldoveanu, kes kogus 19 punkti ja 11 lauapalli ning tunnistati ka finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks. Gregor Arbet lisas 18, Curtis Millage 16, Bamba Fall 9 ja Rain Veideman 7 punkti. Rocki poolel panustas Timo Eichfuss 17 punkti, VIncent Simpson lisas 15, Janar Talts 11 ja Gert Dorbek 9 punkti. Kui visketabavus väljakult oli võrdne, siis lauavõitluses kuulus ülekaal taaskord pealinlastele numbritega 33:24, ent mis peamine – vabavisetest teeniti koguni 30 punkti tartlaste 14 vastu.
Mängu otsustavad hetked jäid seekord viimase viie minuti sisse. Tartlaste 7:2 spurt oli vähendanud nende kaotusseisu viiele punktile, kuid järgnes kalevlaste halastamatu 11:3 lõpukiirendus. Meistriliiga 2013/2014 hooaja viimase korvi viskamise au kuulus Tanel Kurbasele.
***
Energiliselt alustanud Rock läks Taltsi pealtpanekust ja Dorbeki vabavisetest ette 4:3. Järgnes aga Kalev/Cramo 9:0 vahespurt, mis viis väljakuperemehed ette 12:4. Ohtlikult lähedale Rock sestsaadik ei pääsenudki, kuigi tartlastele au andes tuleb öelda, et pingutati mehemoodi. Avaveerandi võitis tiitlikaitsja 25:15. Moldoveanul oli kirjas 9 punkti, tartlastel aga juba 10 viga.
Õnneks ei kukkunud Rocki püss põõsasse. Teise veerandaja alguses tuli Rock Simpsoni ja Eichfussi korvidest kiiresti viie punkti peale, ent Kitsingu kaugvise kasvatas vahe taas kaheksale. Tartu poolel tabasid Talts ja Eichfuss seisuks 28:24, ent peagi oli Kalev/Cramo ees 37:28 ja Toomel kirjas juba 4 viga. Moldoveanu ebasportliku vea karistas Rock ära 4-punktirünnakuga seisuks 41:36 ja vaheajale mindi seisul 43:36.
Teise poolaja sissejuhatuseks tabasid kaugelt Arbet ja Veideman ning Kalev juhtis 49:39, peagi ka 51:40, mis jäigi mängu suurimaks vaheks.
Veel tõid Vincent Simpsoni kaks rasket viset tartlased 7 punkti kaugusele, ent järgmised neli rünnakut ei kandnud vilja ja Kalev/Cramo pääses taas 11 punktiga ette – 60:49.
Siis aga ununes korvi all vabaks Marek Doronin, järgmisel rünnakul tabas kaugelt Talts ja vahe oli vaid kuus. Veerandaja lõpusekundil tabas aga kukkumise pealt lauapõrkest Arbet ning viimasele lühikesele vaheajale mindi seisul 62:54.
Neljandal veerandajal vähendasid Valmo Kriisa ja Gert Dorbek kaugvisetest vahe taas kuuele punktile, Kalevi poolel läks aga hoogu Ty Abbott, kelle korvidest tuli tabloole 70:60.
Simpsoni aktiivne tegutsemine aitas Rockil teha 7:2 vahespurdi, mis vähendas vahe viiele punktile, ent sellelt seisult sai alguse kalevlaste hävitav ja kullakarvalne lõpukiirendus….